جنبش علمداران موعود

به زودی... می خواهیم مانند عباس شویم برای او

جنبش علمداران موعود

به زودی... می خواهیم مانند عباس شویم برای او

جنبش علمداران موعود

گام اول؛ خودسازی

گام دوم؛توکل

گام سوم؛اتحاد

گام نهایی؛خدمت

آخرین نظرات

معامله با خدا

جمعه, ۱ آبان ۱۳۹۴، ۰۹:۴۳ ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیمکار فرهنگی مملوَ از ناهمواری است، پر از فراز و نشیب است، بی عزم جزم نمی توان این مسیر را طی کرد، این راه، ایثارگر می خواهد، جبهه جنگ نرم، مجاهد خستگی ناپذیر می طلبد.

در این نبرد نابرابر و دشوارگاهی در تیررس دشمن قرار می گیری، گاهی خودی ها آزارت می دهند، گاهی از کیف نفس و بهر دنیا می مانی. حقوق و مزایایت را قطع می کنند، هرچه بیشتر بر تلاشت می افزایی بیشتر بر تو سخت می گیرند، اما یادت باشد که شرط انتظار این بود که منتظر هرگز از راه نمی ماند. به قول لسان الغیب حافظ شیرازی؛

((( در این در گاه حافظ را چو می خوانند، می رانند. )))

برای مبارزه در جبهه حق، همیه رسم بر این است که گاهی کسی را با اصرار به میدان می آورند، گاهی کسی را به جرم بی لیاقتی بیرون می کنند، یکی را معطَل نگه می دارند، یکی را دعوت می کنند و دیگری از راه می ماند.

درست مثل ماجرای کربلا؛ پس در این میان، اگر یقین داشته باشی که؛

(( کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا ))

دیگر از راه نخواهی ماند و مگر نه این است که شب عاشورا نیز عده ای از خطر گریختند و جبهه حق را ترک کردند و درست در همان ایم و روزها، آزاد مردی همچون حر بن یزید ریاحی، در حالی که اول قرار نبود در جبهه حق باشد، چون لیاقت و شایستگی حضور در این جبهه را داشت، در اخر کار به سیدالشهدا پیوست.

اینجا جنگیدن جگر شیر می خواهد. مردانی با اراده های آهنین که دنیا مانع حرکتشان نشود.

مگر نشنیده ای که اهل مبارزه می گویند: (( جگر شیر نداری سفر عشق مرو ... ))

و بدان در سفری این چنین بس دشوار، همسفران خسته و درمانده و اهل کام و ناز و بندگان نام و مقام، هرگز نمی توانند پا به پای تو تمام مسیر را طی کنند و چه بسا  که در این راه، تو را میز از ادامه راه باز دارند. و تو چه می دانی که تازیانه عشق گاه تو را از امتیازات دنیایی محروم خواهد کرد، که تا بوده همین بوده و تا هست همین است.

پس اگر اهل دلی، باید تسلیم باشی و دم نزنی و مبادا تو با این همه ادعای دلدادگی از راه بمانی و مقهور دنیا و زر و زیرو آن و ... شوی!

خلاصه ی کلام آنکه این کار در واقع نوعی معامله با خداست و اجر و مزدش را خدا خواهد داد. پس در این راه حتما از این آیه شریفه استمداد بطلب که؛ إن تنصروا لله ینصرکم و یثبَت اقدامکم...

آن گاه یا علی بگو و کارت را شروع کن.(جنبش علمداران موعود)

۹۴/۰۸/۰۱

نظرات (۱)

۰۵ آبان ۹۴ ، ۱۲:۴۵ ❤منتـــظر المـهـدی❤
مرگ زیباست اما شهادت زیباتراللهم ارزقنا...
پاسخ:
آرزو میکنم تا همه ی ما شهید شویم به جای اینکه بمیریم

نظر شما چیه؟

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">