جنبش علمداران موعود

به زودی... می خواهیم مانند عباس شویم برای او

جنبش علمداران موعود

به زودی... می خواهیم مانند عباس شویم برای او

جنبش علمداران موعود

گام اول؛ خودسازی

گام دوم؛توکل

گام سوم؛اتحاد

گام نهایی؛خدمت

آخرین نظرات

ماهواره و خانواده

پنجشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۴، ۰۲:۱۶ ب.ظ

بسم الله الرحمن ارحیمامروزه رسانه‌های جمعی، مهمترین ابزار جنگ روانی و استعمار فرانو و ناتوی فرهنگی بهشمار میآیند.  علاوه بر رادیو و تلویزیون ماهوارهها، اینترنت و خصوصا شبکههای اجتماعی اینترنتی با رویکردی بسیار زیرکانه و هوشمندانه طرح سیطره بر افکار جهان را در پیش گرفتهاند.

به عبارت دیگر آن ها نوک پیکان خود را در جنگ نرم به جای هدف قرار دادن مستقیم فرهنگ ایرانی و اسلامی یا آموزه ها و تعالیمی که مردم ایران با آن بزرگ شده و خو گرفتهاند به سمت دیگری نشانه گرفته و آن سبک زندگی است؛ آنها سعی دارند سبک دیگری از زندگی را که عمدتا سبک زندگی غربی و به طور مشخص سبک زندگی آمریکایی است در قالب فیلمها، سریالها، برنامهها و موضوعات مختلف ترویج کرده و به سمت ایران گسیل کردند. (1)

در کتاب ارزشمند سلطه پنهانی، اسناد صهیونیستی و یهودی بودن شبکه‌های Fox، A.B.C  و N.B.C در آمریکا و تلویزیون فرانسه و ایتالیا و نفوذ آنان در B.B.C به تفصیل آمده است. از طرفی شبکه‌های صهیونیسم مسیحی چونT.B.N ، C.B.N ، God TV ،Faith TV  و 3A.B.N . به طور مستمر در حمایت از آرمانهای آخرالزمانی یهودیان صهیونیست فعالند و با زبان مسیحیان، آن‌ها را زیر سلطه بیش‌تر یهودیان می‌برند؛ تا آن‌جا که به نوشته جورجی کنعان، صهیونیست‌های مسیحی در امریکا بیش از 1500 شبکه رادیویی دارند. در انگلیس نیز، رادیوی B.B.C زیر سیطره صهیونیست‌هاست. (2)

در این میان ماهواره، به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، قادر است پیام‌های تصویری را به دورترین نقاط منتقل کند و تعداد بی‌شماری از افراد را در سراسر دنیا مورد خطاب قرار دهد. باید گفت هر وسیله ارتباطی مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارد  و ماهواره نیز از این قانون مستثنی نمیباشد؛ اما سیطره امپراتوری رسانهای غرب که استحمار مخاطبان را در پی دارد باعث شدهاست که آسیبهای این رسانه به مراتب بسیار بیشتر از مزایای آن باشد.

آسیب شناسی استفاده از ماهواره

    اتلاف وقت و تنبلی: گذراندن وقت بیش‌تر برای تماشای ماهواره، فرد را تنبل و از نظر روانی، منفعل بار میآورد، فعالیت ذهنی را کند و روح انسان را مسخ میکند.

    پرخاشگری: ماهواره، مبلغ پرخاش‌گری و ستیزه‌جویی است و گاه انسان را به ترس از خشونت واقعی مبتلا میسازد؛ بدین معنا که فرد از جنگ و مبارزه واقعی می‌هراسد.

    اعتیاد به ابتذال: تماشای تصویرها و فیلمهای مبتذل، کمکم انسان را معتاد میکند؛ به گونهای که اگر فرد روزی به سراغ ماهواره و عکس‌های مبتذل آن نرود، در زندگی خود احساس کمبود میکند و حالت کسالت به او دست میدهد.

    بی بند و باری جنسی: ماهواره، موجب از بین رفتن حجاب‌های اخلاقی و دینی از بسیاری مسائل، بویژه در زمینههای جنسی و خشونت میشود.

    بلوغ زودرس، از دیگر پی‌آمدهای دیدن چنین تصویرهایی به شمار می‌رود. به طور طبیعی که، اگر نوجوان یا جوانی که چنین صحنه‌هایی را می‌بیند، شرایط ازدواج و تشکیل زندگی زناشویی را نداشتهباشد، خواهدکوشید عطش کاذب خود را از راههای دیگر فرونشاند. این‌جاست که مشکلات اخلاقی دیگری مانند روابط نادرست پدید می‌آید. (3)                                          

    حمله به دین به بهانه مبارزه با بدعت و خرافات: یکی از روشهای دیرین دشمن برای گسترش سلطه خویش، استفاده از باورهای انحرافی در برابر عقاید و ارزشهای اسلام اصیل است. آنان میکوشند مذهب را که عامل بیداری، پویایی، ستمستیزی، عدالتگستری و فراهمآورنده سعادت دنیا و آخرت است، به عامل تخدیر، انزواطلبی، واپسگرایی، رهبانیت و امری شخصی تبدیل کنند و با این شگرد، بیشترین سعیشان در پایهریزی عقاید نسل جوان بر طبق خواستهها و اهداف خودشان است. به تعبیر امام خمینی رحمه الله: «میخواهند اسلام ناب محمدی (ص) را به اسلام امریکایی مبدل سازند.» تأکید بر اختلافهای مذهبی، تکیهکردن افراطی بر تفاوتهای شیعه و سنی، ترویج خرافهگرایی، ترویج مذهبهای دروغین، تحریف مفاهیم والایی همچون: انتظار، توکل، دعا، قضا و قدر و تعبد و نیز ارائه نظریههای ویرانگر گوناگون علیه مذهب، همه برای رسیدن به این هدف شوم سازمان دهی و اجرا میشود.

    سست شدن بنیان خانواده: امروزه در جوامع غربی خانواده به عنوان امنترین حریم حیات انسانی، کارکرد خود را از دست دادهاست. دیوارهای این حریم به روی همه باز شدهاست. عصری که به نام عصر ارتباطات نام گرفت تأثیر خود را بر این چهار دیواری گذاشت و آن را از اختیاری بودن محض بیرون آورد. ماهواره درصدد اختلاف افکنی بین اعضای خانواده به خصوص همسران است؛ مرزها و حریمهای خانواده را میشکند؛ مجاز شمردن خیانت زن به شوهر و زشتیزدایی از روابط قبل از ازدواج، اهانت به والدین و بی توجهی به آنها و تضعیف جایگاه پدر و مادر ، نفوذ جادو و طلسم در زندگی روزمره بازیگران، همه و همه باعث شده فیلمها و سریالهای ماهواره به طور هدفمند عفت و اخلاق اجتماعی را نشانهگیری کنند.

تمامی آسیبهای فوق، به تدریج تغییر سبک زندگی مخاطب را در پیدارد؛ بهگونهای که ابتدا مغز مخاطبان خود را تسخیر و در ادامه آنچه خود دوست دارند را به آنها القا میکنند و زبان، گفتار و بینشهای خرده فرهنگها را تغییر میدهند و به سمت فرهنگ غرب میببرند.

در نهایت باید گفت القائات شبکههای ماهواره به مخاطبان خود تا حدی زیاد تأثیر گذار است که به هیچ عنوان نمیتوان ادعا کرد بزرگسالان ازآسیبهای آن مصون هستند و تنها باید نوجوانان و جوانان را در این خصوص واکسینه کرد. (4)

 

منابع

1-    http://www.alvadossadegh.com/fa/article/46-zionism-israel-qods/32098-1392-01-15-19-37-27.html

2-    http://maktabe-alzahra114.blogfa.com/post-72.aspx

3-    http://maktabe-alzahra114.blogfa.com/post-72.aspx

4-    بی خانی سروه، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)، شهرستان سقز

۹۴/۰۹/۲۶

نظرات (۰)

بی نظر

نظر شما چیه؟

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">