جنبش علمداران موعود

به زودی... می خواهیم مانند عباس شویم برای او

جنبش علمداران موعود

به زودی... می خواهیم مانند عباس شویم برای او

جنبش علمداران موعود

گام اول؛ خودسازی

گام دوم؛توکل

گام سوم؛اتحاد

گام نهایی؛خدمت

آخرین نظرات

دین جاودانگی

سه شنبه, ۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۱:۳۵ ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

بشر از زمانی که پا به عرصه حیات گذاشت،همواره در پی ساختن دنیایی بوده تا بتواند در سایه آن از حقوق و امتیازات مساوی همراه با امنیت و آزادی برخوردار باشد. بر مینای چنین انندیشه و تفکری بود که اسلام در جهان جهالت زده پرتو افکند و با جهانی اعلام کردن رسالتش در پی آن بود تا بر اساس یک قانون، آن هم قانون واحد الهی، دنیا را اداره کند و حاکمیت خدا را بر زندگی بشر مستقر سازد.

هدف اسلام، ساختن انسان ها وهدایت آنها در مسیر سعادت و کمال است و برایش فرقی نمی کند که این انسان در کجا زندگی می کند، چه نژادی دارد و از چه ملیّتی است. با این توضیح مختصر می توان مهم ترین دلایل برای استقرار یک حکومت واحد جهانی، تخت حاکمیت قانون الهی را به شرح زیر بیان کرد:

1.     اسلام از بدو ظهور، خود را با یک دید جهانی به مردم عرضه کرد. این گستردگی و جاودانگی، بیانگر رسالت جهانی اسلام است و رمز آن، هماهنگی با طبیعت و فطرت بشری است. (( پس روی خود را متوجه آیین خالص و پروردگار کن، این سرشتی است که خدا انسان ها را برآن آفرید و دگرگونی در آفرینش خدا نیست.)) سوره روم،آیه30

چون فطرت امری است که دگرگونی در آن وجود ندارد، اسلام نیز جاودانی و گستردگی خود را از این طریق اثبات کرده است.

2. اسلام راهی است نمایان و روشن؛ راهی به زندگی و کمال؛ این آیین، بر مبنای عقیده و برنامه است.. عقیده ای که جهان هستی را می شناساند، و موقعیت (( انسان )) را در پهنه وسیع مشخص می سازد و هدف اصلی آفرینش او را بیان می کند. برنامه ای که کلیه سازمان ها و تشکیلات زندگی ساز را که از آن عقیده سرچشمه گرفته و به آن متکی است شرح می دهد و طرز فکر اسلامی را به صورت واقعیتی مجسم، در زندگی بشر جلوه گر می سازد.

مانند: ریشه های اخلاق و پایه های اساسی و نیروهای نگه دارنده آن در اجتماع ویا نظان اجتماعی و تشکیلات سیاسی و حکومتی، سیستم اقتصادی و فلسفه و در نهایت حثوث بین الملل و همبستگی جهانی.

طبق تعلیمات اسلامی،ما معتقدیم که سرانجام، بشریت فرمانبر اسلام خواهد شد و جهان در آینده، قلمرو اسلام خواهد گشت، وگواه ما آنکه این آیین، راه زندگی و کمال است.

اسلام راه زندگی است چرا که کلیه لوازم یک زندگی اجتماعی سعادتمندانه، به صورت مقرراتی متین و محکم، پیوسته و غیر قابل افکاک، در برنامه آن گنجانده شده و موجود است. و همین مقررات است که زوایای مختلف زندگی بشر را اداره می کند و به نیازمندی های گوناگون بشر پاسخ می دهد و نیروی انسانی او را در راه های صحیح و ضروری به کرسی مصرف می نشاند.


نویسنده؛ علیرضا هادیزاده

منبع:

آینده در قلمرو اسلام،ص19-22

حکومت جهانی حضرت مهدی و استراتژی انتظار در اندیشه امام خمینی (ره)،ص15-17


(جنبش علمداران موعود)

۹۴/۰۷/۰۷

نظرات (۰)

بی نظر

نظر شما چیه؟

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">