جنبش علمداران موعود

به زودی... می خواهیم مانند عباس شویم برای او

جنبش علمداران موعود

به زودی... می خواهیم مانند عباس شویم برای او

جنبش علمداران موعود

گام اول؛ خودسازی

گام دوم؛توکل

گام سوم؛اتحاد

گام نهایی؛خدمت

آخرین نظرات

بصیرت انقلابی

يكشنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۴، ۰۹:۱۲ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

 

این نعمت بزرگ الهی (انقلاب اسلامی) را ارزان از دست ندهید.

                                   بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی(ره)

 

صلح [صُ](ع اِمص)آشتی .(منتهی الارب)(مهذب الاسماء).سلم .تراضی میان متنازعین.سازش.مقابل حرب و جنگ

صلح درلغت به معنای آشتی و سازش آمده است.

صلح دراصطلاح عبارت است از توافق و سازش میان دو یاچندنفر برایجاد چیزی میان خودشان،از قبیل تملک عین مال یامنفعت آن و یا نقل حقی ویااسقاط آن ویا ابراء دینی و غیرآن.خواه بطور رایگان و یا در ازای گرفتن عوض از صلح باعوض(صلح معّوض)و از صلح رایگان و بدون عوض صلح غیر معوّض تعبیر می کنند.

صلح در قرآن:

با توجه به 4 آیه آخر سوره انفال منظور از ولاءمسلمین،این نیست که بدن هایشان را بهم نزدیک کنند بلکه یعنی روح و روابطشان را نزدیک سازند .بنابر فرمایش قرآن کریم ولاء باید بین مسلمین باشد نه با کفار.

این نکته ی قرآنی را اگر به امروز اسلام و ایران بیاوریم خواهیم دید که باچه کسانی و باچه کشورهایی نباید روابط نزدیکی برقرار کنیم وآنهارا به رسمیت بشناسیم .نمود این مسئله قرآنی آنجایی بیشتر میشود که وقتی نام یک کشوری رامیشنویم یقین داریم که آن دشمن قاطع اسلام و ایران اسلامی است.کشوری که سردمدارانش هم کافرند هم ضدحقوق بشر وهم به دشمنی شان با ایران افتخار می کنند.ادعای روابط دوستانه و صلح آمیز با ما دارند وتوقع دارند که ما فراموش کنیم تمام جنایات آغشته به خونش را،جنایاتی که تماما برای به زیر سلطه کشاندن ایران واسلام است.

باتوجه به تفسیر سوره انفال که گذشت صلح و دوستی و روابط نزدیک باکفار برای مسلمانان معنا ندارد ،چراکه آنها به هیچ چیزی پایبند نیستند به جز منافعشان.صلح ودوستی و برابری از کلیدواژه هایی ست که در اسلام به آن بسیار بهاداده شده است ونژادپرستی ،خرافه،تحقیر،جنگ طلبی،دراسلام بشدت با آن مقابله میشود.

رژیم غاصب صهیونیستی که عقایدش بسیار افراطی و متعصب است ادعا می کند حیات غیر یهود هیچ ارزشی ندارد پس جای تعجب نیست که در غزه قتلگاهی به وسعت تمام کودکان بی گناه و زنان بی دفاع بوجود آورده است. رژیمی که می خواهد سرنوشت تمام مسلمانان را به اینجا ختم کند و حامی اش کشوری نیست بجز آمریکا و انگلیس.

البته این رژیم در حد و اندازه ای نیست که ما بخواهیم آن را در صف دشمنان جمهوری اسلامی قلمدادکنیم و اصولا ایران اسلامی و مردم شیعه وسنی هوشیار آن هرگز این اسرائیل،این غده سرطانی خاورمیانه را به رسمیت نمی شناسند.

اما لازم به ذکراست که هوشیار باشیم باچه کسانی می خواهیم دست دوستی دهیم و صلح را باچه کسی ببندیم،صلح باکسانی که به هیچ وجه به قراردادشان پایبند نیستند ونمونه کامل آن اتفاقات یمن و لبنان است.

دوستی وبرادری شیرین است اما دوستی وبرادری بادشمنان خدا واسلام تحت الفاظ کادوپیچ از حماقت های عصر امروز ماست.ملت ما باخون جوانانش برمسلسل ها غلبه کرد و باهوشمندی و ظرفیت وقدرت بالا،تهدیدات این خونخواران غاصب را به فرصت تبدیل کرده وخواهدکرد.

امام حسین(ع)با دادن خونش اسلام را جاودانه کرد و در هشت ساله دفاع مقدس جوانان غیرتمند و غیورما بادادن خونشان انقلاب اسلامی را سرپانگه داشتند واکنون نیز ما شهادت را رمز پیروزی می دانیم و باخون هایمان از انقلاب و اسلام و ایران اسلامی و رهبر مقتدر و حکیم مان پاسبانی می کنیم.

 

نتیجه گیری:

چشم های دنیا به انقلاب اسلامی ما و پیشرفت ها ودستاوردها و بصیرت ماست.مامسلمانان جمهوری اسلامی از دوستی و مهربانی و یکدلی و تساوی حقوق انسان ها حمایت می کنیم وباهوشمندی و فراصت مان ،تعصب و خرافه پرستی را ازبین می بریم.

صلح و دوستی بین مسلمان وکافر جمع نمیشود چراکه کافر دشمن خداست و دوستی با دشمن خدا چیزی جز جنگ با خدا نیست.

انقلاب اسلامی که هدف از بنیان گذاریش تلاش برای رسیدن به آرمان های اسلام است و می خواهد پرچم اش را به دستان ولی العصر(عج)بسپارد ،با پیروی از ولی فقیه واستفاده ازارشادات ایشان وبصیرت از تمامی این فشارها فرصت می سازد و نمی گذارد کربلایی دیگر رقم بخورد.

نویسنده؛ آریش هنرجو

 

منابع:

پیام امام خمینی به پشیبانی از فلسطین /صحیفه نور /ج1،صص192-194/

بیانات امام نسبت به روز جهانی قدس/صحیفه نور/ج12،ص276/

شهید مطهری/مقاله ولاءها و ولایتها

وسخنان امام خمینی و خامنه ای در مناسبتها

 

۹۴/۰۸/۱۰

نظرات (۱)

۱۱ آبان ۹۴ ، ۱۱:۳۱ ❤منتـــظر المـهـدی❤
+++
پاسخ:
سپاس از توجه و محبت شما

نظر شما چیه؟

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">